Naše akce

Zámecký vrch Náměšť nad Oslavou

Nemohli jsme si nechat ujít tradiční Zámecký vrch MANN FILTER 2022.  Vidět rychlá závodní auta byl pro naše chlapce velký zážitek.

Více zde

Dálkový pochod Hrotovická „20“

V rámci navázání přátelství s dětmi z DD Hrotovice jsme společně vyrazili na dálkový pochod. Měli jsme odhodlání zvládnout delší trasu, počasí nám však nepřálo, a tak jsme zvolili trasu pouhých 5 km, ale i tak jsme si stihli užít spoustu zábavy.

Více zde

Čarodějnice

Jako každý rok, čarodějnice přiletěla na koštěti a tak tak unikla, aby nebyla upálena na hranici. Děti se slitovaly, byla to totiž převlečená teta noční.

Více zde

Florbalový turnaj „Florbálek“

Náš dětský domov pořádal po dvouleté covidové přestávce pro děti z dětských domovů již VIII. ročník „Pokusu o florbalový turnaj“ FLORBÁLEK, kterého se zúčastnilo 8 dětských domovů. Na prvních třech místech se umístily DD Telč, DD Budkov a DD Náměšť nad Oslavou.

Poděkování za spolupráci patří DDM Radost, Náměšť nad Oslavou, ZŠ Náměšť nad Oslavou, Komenskeho 53, ČSŽ Náměšť nad Oslavou a všem sponzorům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit.

Více zde

Minigolf

Zavítali jsme „Na statek“, kde je zbudované hřiště minigolfu. Počasí nám přálo a hra se nám dařila.

Více zde

Akce Čistá Vysočina 2022

Náš dětský domov se zapojil do projektu Zdravý Kraj Vysočina vyhlášený Krajským úřadem Kraje Vysočina pod názvem ČISTÁ VYSOČINA a provedli jsme jarní úklid přírody v okolí Náměště nad Oslavou.

 

Více zde

Velikonoční akce Kraslicování

Zapojili jsme se do tvořivé akce a na zábradlí DDM Náměšť nad Oslavou zavěsili velikonoční kraslice, které jsme společně s dětmi vyzdobili.

Více zde

Canisterapie

V rámci dobrovolnické činnosti STŘED, z. ú. probíhá v našem dětském domově canisterapie pod vedením pana V. Holečka. Děti si vyzkoušely s pejskem různé povely, česaly ho, povalovaly se s ním či se přetahovaly o míček na provaze.

Více zde

Velikonoční obchůdky s Albertem

V rámci projektu Velikonoční obchůdky s Albertem jsme prodávali velikonoční dekorace v prodejně Hypermarket Albert Třebíč, Znojemská. Děti se podílely na výrobě předmětů  a následně i na prodeji. Poděkování patří všem, kteří přispěli  k tržbě 6 350,- Kč, která bude využita ve prospěch dětí.

Více zde

Lov pstruhů

Neodolali jsme pozvání na lov pstruhů do Kralic. Lovili jsme poprvé, ale někteří místo lovení topili udičku.

Více zde

Zapojili jsme se do humanitární sbírky pro Ukrajinu

I naše děti pomohly! Vedeme děti k solidaritě a pomoci, neboť i jim je často pomáháno.

Více zde

Výlet do Aquaparku Laguna Třebíč

V rámci projektu „Zdraví ukryté v pohybu“, který byl finančně podpořen Nadačním fondem ALBERT www.nadacnifondalbert.cz,  děti zrelaxovaly a zároveň si zdokonalily  plavecké dovednosti.

Více zde

Turnaj v bowlingu

Při turnaji v bowlingu se děti snažily shodit co nejvíce kuželek, ale ty statečně odolávaly. Děkujeme firmě  Annap s.r.o., která nám umožnila návštěvu bowlingu v Penzionu Nad Hájkem a poskytla občerstvení.

Více zde

Sportovní akce Sport trek

Po zimním lenivění jsme se rozpohybovali účastí na malé sportovní aktivitě pro děti podél řeky Oslavy, kterou připravil DDM Náměšť nad Oslavou

Více zde

Výlet do zábavního parku Dvůr Střítež

Vypravili jsme se za pohybem a zážitky do zábavního centra plného sortovních atrakcí – labyrint, klouzačky, trampolíny apod.

Více zde

Online návštěva JE Dukovany

Po kliknutí na odkaz jsme se rázem ocitli virtuálně v areálu JE Dukovany. Dana a Honza byli perfektní průvodci.  Seznámili nás s  provozem elektrárny a ukázali nám prostory, kam bychom se jen stěží fyzicky podívali.

Více zde

Návštěva divadelního představení

Navštívili jsme Pohádku o zprvu úplně hloupém Honzovi a dozvěděli jsme se, že u chytrosti ani lásce nezáleží na věku. Scénář napsal a pohádku sehrál moderátor, herec a kouzelník Dušan Baur a neobešla se ani bez originálních kouzel, nad kterými i dospělí kroutí hlavami.

 

Více zde