Naše akce

Návštěva fantasy filmu Duše

V rámci projektu „Umění a kultura nás obohacuje“, který byl finančně podpořen Nadačním fondem ALBERT www.nadacnifondalbert.cz,  jsme navštívili kino v Třebíči, kde se promítal animovaný fantasy film Duše – jeden chybný krok a hrdina se přenese z ulic New Yorku do Neznáma před, což je fantastické místo, kde čerstvě narozené duše získávají před vstupem na Zemi vlastnosti, návyky i zlozvyky. Hrdina filmu však na svém životě lpí a tak spojí síly s duší číslo 22, která však vůbec nechápe, čím je zrovna lidský život tak výjimečný. A jak se hrdina zoufale snaží duši číslo 22 vysvětlit, co je na životě tak skvělé, sám získává odpovědi na otázky, které si sám nesčetněkrát kladl.

Více zde

Muzikoterapeutická setkání

 

V rámci projektu „Umění a kultura nás obohacuje“, který byl finančně podpořen Nadačním fondem ALBERT www.nadacnifondalbert.cz, se pravidelně při setkáních s muzikoterapeutkou Svatavou Drlíčkovou https://www.svatavadrlickova.cz/ seznamujeme s technikou bubnování na bubny djembe.

Více zde

Sportujeme v ZOO

Zapojili jsme se do akce DDM „Sportujeme v ZOO“ https://www.namestddm.cz/akce/ a zacvičili jsme si se zvířátky podél řeky Oslavy a plnili zadané úkoly.

 

 

Více zde

Čarodějnice

Jedna čarodějnice zbloudila k nám do zahrady, ale na hranici jsme upálili pouze papírové.

Více zde

Akce Čistá Vysočina 2021

Náš dětský domov se zapojil v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 do XII. ročníku akce ČISTÁ VYSOČINA a provedli jsme jarní úklid přírody v okolí Náměště nad Oslavou.

Více zde

Poznáváme okolí

Chodíme na procházky, jezdíme na kole, víc možností nemáme. V naději čekáme, že se  budeme moci vrátit do zájmových kroužků nebo do kina nebo jet na výlet za poznáním 🙁

Více zde

Velikonoční obchůdky s Albertem

Letos byly  ONLINE https://obchudky.nadacnifondalbert.cz/ . Děkujeme NF Albert, že nás neustále podporuje a že zorganizoval možnost prodávat online. Pro děti to byla příležitost se věnovat chvíli i jiným činnostem, než je distanční výuka a procházky po okolí, a navíc měly možnost si ke svému kapesnému přivydělat. Výtěžek z online Obchůdků, který činil 6 430,- Kč , bude přerozdělen mezi děti a na nákup výtvarného materiálu.

Více zde

Podali nám opět “ochrannou” ruku

V této nelehké chvíli nám opět pomohli – NF Albert (dezinfekce), Tomáš Slavata (respirátory, roušky, desinfekce), Kraj Vysočina (respirátory), NF FAnn dětem (papír do tiskárny)

Více zde

Dostali jsme od NF Albert odměnu

V předvánočním čase jsme se zapojili do soutěže v pečení zdravého vánočního cukroví a byli jsme odměněni poukázkou v hodnotě 600,- Kč do prodejny Albert. Tentokrát nebylo vše úplně zdravé, ale dobré to bylo.

Více zde

Online pohádka Princezna zakletá v čase

Díky projektu zakulturou.online  www.zakulturou.online jsme se mohli ZDARMA podívat na pohádku Princezna zakletá v čase z videotéky, která podporuje umělce na základě transparentní podpory, a to především za aktuální situace koronaviru.

Více zde

Akce Náměšťská kecka

Zapojili jsme se do aktivitky „Náměšťská kecka“. Hru jsme si užívali,  úkoly plnili a měli u toho i „kecičky“, ale vzhledem k počasí jsme na nohách kecky neměli.

Více zde

Jarní prázdniny

Učení jsme odložili, prázdniny si užívali.

Více zde

Zimní radovánky

Konečně napadl sníh a my jsme se mohli věnovat také něčemu jinému než online výuce, PC hrám a sledování TV. Vytáhli jsme zaprášené lopaty a boby a s radostí jsme vyrazili na kopec. Nezapomněli jsme ani postavit sněhuláka, snad se nám brzy nerozpustí.

Více zde